E-pasts: r88vs@riga.lv     Tālrunis: +371 6781 0722   
        Aktualitātes         Skola šodien         Mācību process         Interešu izglītība         Ārpusstundas         Par skolu    


Ārpusstundas
Ārpusstundas > Latvijas skolas soma
L a t v i j a s    s k o l a s   s o m a


Latvijas valsts simtgades iniciatīva "Latvijas skolas soma" ir veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskumu, valstiskās piederības apziņu.

PROGRAMMAS MĒRĶIS:

Programmas mērķis ir nodrošināt Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem papildizglītības iegūšanas ietvaros iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības.

Detalizēta informācija par iniciatīvu pieejama portālā >>>

AKTIVITĀTES:

> 2020./2021. m. g.
> 2019./2020. m. g.
> 2018./2019. m. g.

2020./2021.m.g


   SIA "DZĪVĀ SKAŅA" KONCERTLEKCIJAS

2021.gada aprīlī un maijā

Visiem pamatskolas un vidusskolas izglītojamajiem mācību stundu ietvaros bija pieejamas "Dzīvā skaņa" koncertlekcijas:

 • "Ceļojums apkārt pasaulei. Pasaka par Sprīdīti";
 • "Mūsu maestro Raimonds Pauls";
 • "Imants Kalniņš";
 • "Atmodas mūzikas dziesmas";
 • "Sprādziens mūzikā";
 • "Kino mūzikas vēsture".

Gan skolēni, gan skolotāji atzinīgi novērtēja koncertlekcijas un papildus materiālus, kas palīdzēja mācību vielas apguvē dažādos priekšmetos attālināti.

Izglītojamie atzīst, ka apguvuši jaunas zināšanas vēsturē, mūzikā, ģeogrāfijā, latviešu valodā un literatūrā.

   RAKSTNIEKI RĪGAS IELĀS.MEŽAPARKS

2021. gada 9., 14., 15. un 16. aprīrī
2021. gada 22., 28. un 29. aprīrī

7.A, 7.B, 7.C,7.D, 8.A, 8.B, 8.C, 8.E, 8.F , 9.A, 9.B, 9.C, 9.D, 9.E klases attālināti - mācību stundu ietvaros piedalījās pasākumā.

Skolēni interaktīvi orientējoties Mežaparka ieliņā apguva jauna zināšanas par latviešu rakstniekiem, Mežaparka vēsturi un arhitektūru.

Interaktīvs grupu darbs saliedēja klases un attīstīja darba prasmi komandā.

  LATVIJAS LEĻĻU TEĀTRA TIEŠSAISTES IZRĀDES

Attālināto mācību laikā

 • "Lellīte Lollīte" (1.-2.kl.);
 • "Sniega karaliene" (3.kl.);
 • "Un atkal Pifs" (4.kl.)
 • "Skroderdienas Silmačos" (10.-11.kl.)

Izrādes tika skatītas latviešu valodas un literatūras stundu ietvaros, veidojot atgriezenisko saiti šajos mācību priekšmetos.

  DIGITĀLĀ IZRĀDE "MISIJA ZEME"

2020. gada 9., 14. un 15.decembrī

5. un 6.klašu skolēni dabaszinību un klašu stundās noskatījās "Dirty Deal Teatro" radītu īpašu zinātniskās fantastikas tiešsaistes izrādi , kurā sazinās ar bērniem, kuri vēlas doties aizraujošā ceļojumā laikā un telpā, rosinot domāt par vides aizsardzību un tālredzīgi izturēties pret savām mājām - planētu Zeme.

"Teātris klasiskā formā tas noteikti nav, par to arī nav jāsatraucas, jo teātris ir un paliek teātris, bet šī ir jauna forma, nezinu, kā viņu īsti nosaukt, - tāds hibrīds starp kino un teātri," uzsver izrādes režisore Inga Tropa. "Tā galvenā vērtība, kas tomēr piedod to, ka teātris ir dzīvs process visa šī komanda un pārējie izrādes dalībnieki būs šeit uz vietas, katru reizi no jauna spēlēs, līdz ar to katru reizi kā dzīvās izrādēs, katru reizi mazliet kaut kādās niansēs šīs izrādes atšķirsies."

Izrāde visu laiku tiek filmēta ar vairākām kamerām, divas no kurām piestiprinātas pie aktieru ķiverēm, un skatītāji savās viedierīcēs var just līdzi visiem izrādes "Misija Zeme" piedzīvojumiem tiešraidē platformā "Zoom".

Izrādes scenogrāfs, gaismu un tehnisko risinājumu speciālists Andris Landaus atzīst: "Video mācāmies no jauna, es pieļauju, ka profesionāļiem tas izskatās smieklīgi, bet tieši tas ir labi, lai viņi pamācās arī no tā, ka kaut kas var būt neveikli, smieklīgi."

Izrāde "Misija Zeme" vēsta par diviem uz Zemes vēl izdzīvojušajiem cilvēkiem - Jāni un Elizabeti, kurus atveido Jānis Kronis un Elizabete Skrastiņa. Viņi cenšas izglābties un atrast citu galaktiku, jo Zeme kļuvusi neapdzīvojama.

Aktieri radoši un dauzonīgi izspēlē dažādus sarežģījumus un aicina skatītājus iesaistīties un čatā sarakstīties.

"Mēs aicinām, lai droši raksta lineārajā taimkodā, ko pazīst kā čatu, visu, kas nāk prātā. Mēs centīsimies atbildēt uz visiem jautājumiem, kas ir radušies, bet laika nav daudz, stundas laikā ir jāpamet Zeme," stāsta Jānis Kronis.

Elizabete Skrastiņa piebilst: "Gribas, lai viņi ar mums sazinās, jo viņu šeit nav, bet mēs kā aktieri ļoti gribam just to skatītāju klātbūtni. Un tāpēc arī tas čats."

Aktrise arī atklāj, ka komanda izrādi veidojusi, balstoties Holivudas filmās par pasaules glābšanu un apokalipsi. "Un ļoti arī iedvesmojāmies no savas bērnības un bērniem, ko mēs esam redzējuši, kā viņi spēlējas mājās, kad nav ko darīt. Tas mudina bērnus mājās mēģināt izglābt pasauli," atzīmē Skrastiņa

  LATVIEŠU KARAVĪRS. PIRMĀ PASAULES KARA UN LATVIJAS NEATKARĪBAS KARA LAIKĀ. LATVIJAS VALSTS IZVEIDE.

2020. gada 11., 12. un 16. novembrī

Tuvojoties Lāčplēša dienai un LR Proklamēšanas gadadienai , 6.A, 6.B, 6.C, 6.D, 6.E klašu skolēni , 1.A,1.B,1.C, 1.D, 4.C klašu skolēni piedalījās izzinošā nodarbībā . Latvijas karavīru gaitas 20 gs. laikā - latviešu strēlnieki, Latvijas Brīvības cīņas, nacionālie partizāni ir tēmas, kurās ir daudz priekšmetu, ko bērniem un jauniešiem parādīt, pastāstīt, aktualizēt tādus jautājumus - kas ir brīvība, patiesa drosme, pašaizliedzība, grūtību pārvarēšana, savas zemes mīlestība, patriotisms.

Nodarbības tika adaptētas katram vecumposmam un interesēm.

   LNMM "NOSPĒLĒ MUZEJU"

2020. gada 6. novembrī

4.C klases skolēni apmeklēja LVMM Rīgas Birža nodarbību "Nospēlē muzeju!"
Tā ir interaktīva spēle sākum- un pamatskolas audzēkņiem, kurā ikviens dalībnieks kļūst par muzeja sastāvdaļu.
Nodarbības laikā veicamie uzdevumi palīdz saprast, kā veidojas un darbojas muzejs un kādas zināšanas un prasmes nepieciešamas dažādu specialitāšu muzeja darbiniekiem.

   EKSKURSIJA "VECRĪGAS PĒTNIEKS"

2020. gada 28. septembrī
2020. gada 28. oktobrī

5.klašu skolēni piedalījās ekskursijā "Vecrīgas pētnieks".
Izglītojamie apmeklēja VEF kultūras pili un vēstures muzeju (gida pavadībā) un apskatīja slavenos ražojumus. Izskanēja VEF Minoxa stāsts un bija iespēja izpētīt citu fotoaparatūru.
Pēc ekskursijas skolēniem bija tests un sacensības. Pēc spēles skolēni iepazina Vecrīgu ar pilsētvides elementiem klašu komandās. Aktivitātes tika veidotas kā sacensības ar balvām.
Klašu komandas, atbildot uz jautājumiem un izmantojot IT tehnoloģijas , iepazina Vecrīgu.
Skolēni uzvēra, ka apguvuši prasmes strādāt komandā, meklēt informāciju, iepazinuši savas pilsētas kultūras objektus, apguvuši vēsturi aizraujošā stāstījumā.

   "SMILŠU KINO UN SMILŠU APLIKĀCIJAS"

2020. gada 27., 28. oktobrī
2020. gada 4., 11., 17. novembrī

Projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros sākumskolas izglītojamie izzināja smilšu kino radīšanas procesu un smilšu tehnikas, kā arī kopā ar mākslas pedagogu izveidoja, izdomāja un uzfilmēja savu smilšu kino īsfilmu. Darbs notika grupās, bērniem darbojoties dažādās smilšu stacijās. Bērni veidoja arī savas glezniņas ,iepazīstot Latvijas tematiku, kā arī teiku par Lāčplēsi

   EKSKURSIJA "RAKSTNIEKI RĪGAS IELĀS"

2020. gada 8. oktobrī

10.A, 10.B, 11.A, 11.B, 12.B, 12.C klases apmeklēja pasākumu "Rakstnieki Rīgas ielās".

Skolēni iepazina slaveno literātu dzīves un literātu darbus ar pilsētvides spēles elementiem klašu komandās, izmantojot IT tehnoloģijas. Aktivitāte bija veidota kā sacensība ar diplomiem. Klašu komandas meklēja atbildes uz jautājumiem, iepazina rakstnieku personības, atstāto literāro kultūras mantojumu, pilsētas ielas, arhitektūru. Izglītojamie papildināja zināšanas literatūrā, vēsturē, kulturoloģijā.

Izglītojamie uzsvēra, ka papildinājuši zināšanas latviešu literatūrā, kulturoloģijā , kā arī uzlabojušās prasmes darbam komandā.

   VĒSTURISKĀ ORIENTĒŠANĀS "ČIEKURKALNS"

2020. gada 14., 17. septembrī

7.klašu skolēni projekta "Latvijas Skolas soma" ietvaros iepazina Čiekurkalnu komandās, izmantojot IT tehnoloģijas. Aktivitāte tika veikt kā sacensība. Klašu komandas meklēja un atbildēja uz jautājumiem, iepazina leģendas, ēkas, muižas, personības, ielas, arhitektūru utt.Orientēšanās spēlē tika ietverti tādi objekti kā Irbīšu soliņš, Zemitāna laukums, VEF kultūras pils, Rīgas Čiekurkalna bibliotēka utt.

Izglītojamie uzlaboja zināšanas vēsturē, kulturoloģijā, vizuālajā mākslā un literatūrā

   EKSKURSIJA "VECRĪGAS PĒTNIEKS"

2020. gada 16. septembrī

8.A klase apmeklēja VEF kultūras pili un vēstures muzeju (gida pavadībā) un apskatīja slavenos ražojumus. Izskanēja VEF Minoxa stāsts un bija iespēja izpētīt citu fotoaparatūru.
Pēc ekskursijas skolēniem bija tests un sacensības .Pēc spēles skolēni iepazina Vecrīgu ar pilsētvides elementiem klašu komandās. Aktivitātes tika veidotas kā sacensības ar balvām. Klašu komandas, atbildot uz jautājumiem un izmantojot IT tehnoloģijas , iepazina Vecrīgu.

  KINO VISIEM UN VISUR LATVIJĀ

2020./21.m.g. I. sem.

1.-12.klašu skolēniem un pedagogiem visa mācību gada garumā pieejamas filmas:

  "Bille" ŗež.Ināra Kolmane;
 • "Vēsture aiz kadra'' rež. Romualds Pipars;
 • "Vella kalpi'' rež. Aleksandrs Leimanis;
 • "Nāves ēnā '' rež. Gunārs Piesis;
 • "Puika ''rež. Aivars Freimanis;
 • "Cilvēka bērns" rež. Jānis Streičs;
 • Animācijas filmas pēc latviešu autoru dzejoļiem;
 • "Jelgava 94" rež. Jānis Ābele;
 • "Projām" rež. Gints Zilbalodis;
 • "Vai viegli būt jaunam" rež. Juris Podnieks;
 • "Laimes lācis" rež. Roze Stiebra;
 • "Es gribu redzēt rūķīšus" Nils Skapāns;
 • "Pavasaris Vārnu ielā" rež. Edmunds Jansons;
 • "Kaķīša dzirnavas" rež. Roze Stiebra;
 • "Zigfrīds Anna Meierovics" rež.Tālivaldis Margevičs;
 • "Koris.Diriģents.Kamēr" rež. Emīls Alps;
 • "Baltijas Brīvības ceļš" rež. Askolds Saulītis;
 • "Leiputrija" rež. Laila Pakalniņa;
 • "Zelta Zirgs" rež. Reinis Kalnaellis;  2019./2020.m.g


     VECRĪGAS PĒTNIEKS

  2020. gada 13. martā

  10 .klases apmeklēja VEF kultūras pili un vēstures muzeju (gida pavadībā) un apskatīja slavenos ražojumus. Izskanēja VEF Minoxa stāsts un bija iespēja izpētīt citu fotoaparatūru.
  Pēc ekskursijas skolēniem bija tests un sacensības. Pēc spēles skolēni iepazina Vecrīgu ar pilsētvides elementiem klašu komandās. Aktivitātes tika veidotas kā sacensības ar balvām. Klašu komandas, atbildot uz jautājumiem un izmantojot IT tehnoloģijas , iepazina Vecrīgu.
  Izglītojamie augstu novērtēja iespēju apmeklēt VEF Kultūras pili un muzeju, gida aizraujošo stāstījumu, tomēr īpaša bija klašu saliedēšanās orientējoties pa Vecrīgu un veicot dažādus interesantus uzdevumus

     RĪGAS LATVIEŠU BIEDRĪBA / "SPRĪDĪŠA SKOLA

  2020. gada 21., 27. un 28. februārī

  2.- 4. klašu skolēniem.

  RLB "Sprīdīša skolas" komanda un tās direktore Margitai Poriete parūpējās par emocijām, prasmēm un zināšanām bagātām dienām 2.-4 .klašu skolēniem! Masku gatavošana, rotaļnodarbības, etnogrāfijas izzināšana, stāstījums, danču apguve un tas viss etnogrāfiskajos tautastēpos un latviešu tradicionālajās maskās!

  Skolēni visas dienas garumā darbnīcās izzināja latviešu svētku ''Metenis '' tradīcijas.

     SMILŠU KINO/ SMILŠU APLIKĀCIJAS

  2020. gada 12. februārī

  Pasākuma norises laikā 2.D, 2.C klašu skolēni guva daudzpusīgu ieskatu smilšu mākslas tehnikās, pilnveidoja zināšanas gan par mākslu, gan Latvijas kultūru, apguva smilšu kino radīšanas tehnikas, kā arī katra klase izveidoja savu multfilmiņu smilšu mākslas tehnikā.

     NODARBĪBAS FARMĀCIJAS MUZEJĀ

  2020. gada janvārī

  5., 6, 8, 9.,11., klašu skolēniem.

  Prieka terapija, "Tikšanās ar Trako Profesoru", Latvijas vēstures ietvaros iepazīšanās ar farmācijas attīstību Latvijas teritorijā, ēku, tās arhitektūru -visas šīs nodarbības lieliski papildināja klašu stundās, vēstures, dabaszinību un ķīmijas stundās apgūstamo mācību vielu.

    M/F "BILLE". SPLENDID PALACE

  2019. gada 3. decembrī

  5.E klase noskatījās mākslas filmu pē V.Belševicas stāstu motīviem. Bērni jau pirms tam bija iepazinuši Billes stāstu latviešu valodas stundās, bet pēc filmas noskatīšanās veica dažādus uzdevumus skolotājas vadībā.

    M/F "DVĒSEĻU PUTENIS". SPLENDID PALACE

  2019. gada 3. decembrī

  9.A, 9.B, 9.C, 9.D, 11.A, 11.B, 11.C, 12.A, 12.B. klases apmeklēja vēsturisko ēku, kā arī baudīja vēsturisko kara drāmu "Dvēseļu putenis''.

  Pēc filmas noskatīšanās jaunieši raksta, ka ir izveidojusies dziļāka izpratne par Latvijas vēsturi, piedzīvotas spēcīgas emocijas, lepnums par savu valsti. Jaunieši atzinīgi novērtēja iespēju noskatīties filmu, jo tā palīdzēs sagatavoties eksāmeniem.

    STUNDA "ZIEDOŅA KLASE"

  2019. gada 3., 4., 8., 9. oktobrī

  10.A, 10.B, 12.A, 12.B klases.
  Pateicoties projektam " Skolas soma" bija iespēja apmeklēt "Ziedoņa klasi"- nodarbības un izlaušanās spēli.

  Nodarbības gaitā skolēni nokļuva virtuālajā Ziedoņa muzejā (e-Dzirnakmeņi) - Imanta Ziedoņa vasaras mājā Murjāņos, kur dalībniekiem, darbojoties komandās, būs jāatrisina kāds mājas noslēpums. To būs iespējams izdarīt, pētot priekšmetus telpās, iepazīstot mājā piedzīvotos notikumus, izmantojot iepriekš iegūtās zināšanas un pielietojot radošo domāšanu. Pirms nodarbības jauniešiem bija jānoskatās filma "Dzirnakmeņi"; ar refleksiju par to sākas nodarbība, interaktīvas spēles veidā pārrunājot pirms tam izdarīto.

  Tālāk skolēni caur Imanta Ziedoņa prizmu tuvāk iepazina savu personību.

  Jaunieši tika aicināti doties uz, viņuprāt, piemērotāko mājas telpu, lai vienatnē lasītu kādu no Ziedoņa literārajiem darbiem. Skolēnu uzdevums būs veidot savu pašportretu no jautājumiem, ko I. Ziedonis savā laikā uzdevis pats sev.

  Pēc nodarbības jaunieši vienojās I. Ziedoņa darbu lasījumos un diskusijā par piedzīvoto un stundas laikā gūtajām atklāsmēm

    EKSKURSIJA "VECRĪGAS PĒTNIEKS"

  2019. gada 17., 18., 31. oktobrī
  2019. gada 1., 17. novembrī

  8.A, 8.B, 8.C, 8.D, 8.E, 9.A, 9.B, 9.C, 9.D, 11.A, 11.B, 11.C klases apmeklēja VEF kultūras pili un vēstures muzeju (gida pavadībā) un apskatīja slavenos ražojumus.

  Izskanēja VEF Minoxa stāsts un bija iespēja izpētīt citu fotoaparatūru. Pēc ekskursijas skolēniem bija tests un sacensības. Pēc spēles skolēni iepazina Vecrīgu ar pilsētvides elementiem klašu komandās. Aktivitātes tika veidotas kā sacensības ar balvām.

  Klašu komandas, atbildot uz jautājumiem un izmantojot IT tehnoloģijas , iepazina Vecrīgu

    MEISTARKLASES "LATVJU ZĪMES"

  2019. gada novembrī

  1.A, 1.B,1.C, 1.D, 2.A, 2.B, 2.C, 2.D, 6.A, 6.B

  Tuvojoties Latvijas valsts svētkiem, bērniem bija iespēja apgūt latviešu spēka zīmes, to vēsturi, kā arī kolektīvi no polimērajiem māliem tās izgatavot un izveidot kopīgu darbu.

  Skolēnu darbi daiļo skolas rekreācijas

    MODES MUZEJS "KĀ TOP TĒRPS"

  2019. gada 2. oktobrī

  6.A, 6.B, 6.C, 6.D un 6.E klases guva iespēju Modes muzeja apmeklējuma laikā iepazīt tērpu darināšanas tradīcijas Latvijā , kā arī iepazīt tautas tērpu.

  Bērni daudz uzzināja par apģērba vēsturi Latvijā ,kā arī apguva etiķetes pamatus.

    LEĻĻU TEĀTRA IZRĀDE "NAKSITRALLĪŠI"

  2019. gada 10. oktobrī

  3.D klases skolēni apmeklēja izrādi latviešu valodā Pie saldējuma kioska satiekas trīs dīvaini cilvēciņi - Uzrocis, Ķērpjbārdis un Puszābaks. Viņi mielojas ar saldējumu un ziņkārīgi cits citu uzlūko. Tas ir sākums draudzībai, kas būs stiprāka par ķildām, bailēm un grūtībām, ko Naksitrallīšiem nāksies pārvarēt, lai dabā atkal valdītu līdzsvars.

  Bērniem bija iespēja mācību stundās pārrunās sociālo zinību, dabaszinību jomas, kā arī pārdomāt tēmu par draudzību .

    LEĻĻU TEĀTRA IZRĀDE "TRUŠA EDVARTA BRĪNUMAINAIS CEĻOJUMS"

  2019. gada 30. oktobrī

  3.A, 3.C, 3.D, 4.A, 4.B, 4.C, 4.D un 4.E klases piedzīvoja Keitas Dikamillo stāstu par patmīlīgo, tikai sevi mīlošo porcelāna trusi Edvardu seko šī varoņa sirds izaugsmei, kad tas pazaudē savu mīlošo, mazo saimnieci un gadiem klejo pa pasauli, sastopot dzīvi visā tās daudzveidībā, skaistumā un sāpēs. Izejot piedzīvojumu un pārbaudījumu ceļu, iegūstot un zaudējot draugus, Edvards iepazīst gan patiesu līdzcietību, gan mīlestību. Klases pēc izrādes noskatīšanās priecēja zīmējumu izstādes.

    LEĻĻU TEĀTRA IZRĀDE "EMĪLS UN BERLĪNES ZĒNI"

  2019. gada 20. septembrī

  5.A, 5.B, 5.C, 5.D, 5.E, 5.F, 7.A., 7.B., 7.C., 7.D, 7.E un 7.F klasēm bija iespēja apmeklēt izrādi latviešu valodā.

  Ēriha Kestnera "Emīls un Berlīnes zēni" ir brīnišķīga iespēja atgriezties pasaulē, kurā joprojām viss ir iespējams. Pasaulē, kurā pieaugušajiem nemaz nav droši uzticēt visus noslēpumus. Pasaulē, kurā nepazīst nekādus "stāvokļus sabiedrībā" un citas pieaugušo muļķības. Pasaulē, kurā valda citi, nerakstīti likumi. Likumi, kuru pamatā ir īsta draudzība, godīgums, uzticēšanās un drosme, bet nav vietas ļaunprātīgai viltībai, nodevībai, vājumam un ļaunumam

    KINO VISIEM UN VISUR

  2019./20.m.g. I. sem.

  1.-12.klašu skolēniem un pedagogiem visa mācību gada garumā pieejamas filmas:

   "Baltu ciltis" ŗež. Lauris Ābele,Raitis Ābele;
  • "Nameja gredzens'' rež. Aigars Grauba;
  • "Baltijas Brīvības ceļš'' rež. Askolds Saulītis;
  • "Leiputrija'' rež. Laila Pakalniņa;
  • "Mērijas ceļojums''rež.Kristīne Želve;
  • "Lidija" rež.Andrejs Verhoustinskis;
  • "Homo novus" rež. Anna Viduleja;
  • Animācijas filmas pēc Imanta Ziedoņa darbu motīviem;
  • "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" rež.Edmunds Jansons;
  2018./2019.m.g
  Plāns


    LATVIJAS ETNOGRĀFISKAIS BRĪVDABAS MUZEJS

  2019. gada maijs

  22.05 1. - 8.kl. un 10.-11. klašu izglītojamajiem tika piedāvātas muzejpedagoģiskās nodarbības un orientēšanās spēles Brīvdabas muzejā.

  Skolēni iepazina Latvijas tradicionālo arhitektūru lauku sētās dažādos Latvijas novados, telpu iekārtojumu, darbarīkus un amatus.

  Muzejpedagoģiskajās nodarbībās dalībnieki guva priekšstatu par dzīvi Kurzemes zvejnieku sētās pirms vairāk nekā simts gadiem - mūsdienu bērniem tik tālā pagātnē. Uzzināja gan par to, kā senāk cepa svētku maizi, kūla sviestu, gan to, kā bērni vasarās lopus ganīja un ko mācījās pagastskolā.

  Citas grupas apmeklēja turīgu Kurzemes zemnieka sētu. Viņi iepazinās ar senajiem latviešu rakstiem, ko lietoja ēku, darbarīku, mājas iedzīves priekšmetu un audumu rotāšanai, tika atklāta rakstu saistība ar seno latviešu ticību. Skolēni arī guva priekšstatu par mājas dzīvi šai saimniecībā.

    MELNGALVJU NAMS

  2019. gada maijs

  21.05. Rīgas 88.vidusskolas 7.klašu skolēni (129) apmeklēja Melngalvju namu.

  Nama un ekspozīcijas apskate bija saistoša un interesanta .Apmeklējuma laikā skolēniem bija iespēja iejusties tirgotāju lomā un doties pastaigā pa nama senāko daļu - viduslaiku pagrabiem. Ceļojums turpinājās Melngalvju nama vēsturiskajos kabinetos, kur četrus gadus atradās Latvijas Valsts prezidenta darba telpas, bet šobrīd apskatāmas vitrīnas ar grezniem un mākslinieciski augstvērtīgiem sudraba izstrādājumiem.

  Noslēgumā skolēniem bija iespēja viesoties Melngalvju nama greznajā Svinību zālē un iemūžināt apmeklējumu unikālā klases kopbildē, ko lieliski papildinās Rīgas vēsturē nozīmīgu valdnieku portreti.

  Izglītojamie guva lielisku ieskatu Rīgas un Melngalvju nama vēsturē no 13.-21. gadsimtam.

    LATVIJAS VALSTS MĀKSLAS MUZEJS UN RĪGAS BIRŽA

  2019. gada maijs

  3.-10. klašu skolēni (504 izglītojamie) maijā apmeklēja LVMM un LVMM Rīgas Biržu. Izglītojamajiem bija iespēja iepazīt Latvijas mākslu daudzveidīgās ekskursijās.

  LVMM izglītojamajiem piedāvāja aktivitātes:

  • Latvijas Nacionālā mākslas muzeja 3. stāva detektīvkarte;
  • Ekskursija un radošā nodarbība skolēniem;
  • Latvijas māksla. 19.-20. gadsimts;
  • Ēkas vēsture un rekonstrukcija

  Rīga Biržā izglītojamie bija šādās ekskursijās:

  • Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA pārskata ekskursija;
  • Ekskursija Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA pastāvīgajā ekspozīcijā;
  • Ekskursijas aktuālajās izstādēs;
  • Rīgas Biržas arhitektūra un restaurācija;

  Izglītojamie izbaudīja piedāvājumi un aktīvi dalījās vietnē facebook ar foto.

    RĪGAS MOTORMUZEJS

  2019. gada maijs

  239 izglītojamie no 1.-10.kl., kuri vairāk interesējas par tehniku, apmeklēja Rīgas Motormuzeju , caur stāstiem par autobūvi, iepazīstot Latvijas vēsturi, kultūru, aktuālākos notikumus.

  Daudzi auto dalās savos vēsturiskajos piedzīvojumos, aicinot izstādes apmeklētājus atgriezties pagātnē un piedzīvot auto būvi un pārbūvi, citus notikumus no riteņa izgudrošanas līdz automobilim

    RĪGAS ZOO

  2019. gada maijs

  Ziedoņa laikā 1.-11.kl. skolēni (kopā 274) apmeklēja Rīgas Zoo nodarbību "Dzīvnieki Latvijas dabā un kultūrā".

  Ekskursijas maršruts un saruna vijas caur Latvijas pilsētu ģerboņos atveidoto dzīvnieku prizmu, iesaistot skolēnus pētnieciskās aktivitātēs un darbībās.

  Visi vecumu skolēniem šīs ekskursijas šķita aizraujošas un ļoti noderīgas. Izglītojamie un pedagogi atzina, ka esot uzzinājuši daudz jauna!

    TEĀTRU LAIKS - APRĪLIS!

  2019. aprīlis - maijs

  04.05.19 un 05.05.19 devīto un divpadsmito klašu skolēni (kopā 151) devās uz M.Č. Rīgas Krievu teātri baudīt izrādes "Skrandaiņi un augstmaņi", "Ne vienmēr runcim krējuma pods"

  Izrādes bija iedvesmojošas un patika. Skolēni uzskatīja tās par ļoti noderīgām pirms eksāmenu laika, kā arī priecājās par iespēju vakarpusē baudīt teātra gaisotni , kultūru, aktierspēli, būt kopā ar savu klasi, pedagogu

  No 15.-18.aprīlim 6.-8 klašu skolēniem (kopā 164) bija iespēja izbaudīt meistarklases "Lieldienu tradīcijas", kurā iepazina Lieldienu mājas rotāšanas veidus, simbolus un to pagatavošanu no dabas materiāliem. Daudzi skolēni izvēlējām no klūgām dažādās tehnikās izgatavot raibas lieldienu olas, kā arī izveidot Lieldienu vainagu.

  Izglītojamie šajās nodarbībās uzzināja daudz jauna, iepazina kultūras tradīcijas, tradicionālos telpu dekorēšanas veidus svētkos, kā arī iepazina dažādas tehnikas paši.

  Priecēja skolēnu rūpība, fantāzija, nopietnā attieksme pret darbu.

    DIENAS LATVIJAS NACIONĀLĀ MĀKSLAS MUZEJĀ

  2018. gada 20. un 21. decembrī

  Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ir lielākais mākslas muzejs Latvijā, kurā glabājas vairāk nekā 52000 Latvijas, Baltijas un Krievijas gleznotāju un tēlnieku mākslas darbu. Muzeju apmeklē aptuveni 100 000 apmeklētāju gadā.
  2018. gadā muzejs saņēma Izcilības balvu kultūrā par Baltijas simbolisma izstādes panākumiem Parīzes Orsē muzejā.

  Mākslas muzeju apmeklēja 6.c., 10.b. un 11.b. klases: "Man izdevās apmeklēt šo muzeju ar savu klasi. Es domāju, ka tā ir viena no skaistākajām vietām Rīgā, un es esmu lepna, ka šis muzejs atrodas manā valstī. Ir grūti vārdos aprakstīt visu šā muzeja skaistumu. Pat bildes nedod saredzēt visu skaistumu. Es uzskatu, ka šis muzejs ir jāapmeklē katram, lai izjustu visu emociju klāstu!"

    "ZIEMASSVĒTKU RADOŠĀS DARBNĪCAS"

  2018. gada 20. un 21. decembrī

  Skolā notika nodarbības-meistarklases, kurās 5.-7. klašu skolēniem konditores un pedagoģes Jeļenas Ļebedevas vadībā bija iespēja uzzināt par Ziemassvētku svētku galdā liekamajiem ēdieniem un piparkūku cepšanas tradīciju.
  Izglītojamie paši izmēģināja arī piparkūku dekorēšanu. Skolēniem ļoti patika un darbiņi izdevās krāšņi!

    IZRĀDE "SNIEGA KARALIENE"

  2018. gada 18. decembrī

  1.-4. klašu izglītojamie apmeklēja izrādi "Sniega karaliene" Latvijas leļļu teātrī. Izglītojamie iepazinās ar teātra kultūru, vēsturisko ēku un leļļu teātra muzeju.
  Visa radošā grupa: režisors, leļļu un dekorāciju māksliniece, mūzikas autors un aktieri - ir panākuši, ka izrādē dominē labestība un mīlestība.
  Izrādē ir akcentēta allaž aktuālā doma, ka mīlestība un sirds siltums atkausē pat ledus kristālā sasaldētu sirdi un atgūst tos, kuri nokļuvuši ļaunuma atkarībā.

  Izrādes māksliniece Anita Znutiņa-Šēve ir izveidojusi interesantu skatuves noformējumu, izmantojot "melnā kabineta" efektu.
  Tas palīdz skatītājiem izrādes laikā izstaigāt līdzi paša Andersena bagātās fantāzijas lidojumam.
  Interesanti, ka iestudējumā darbojas tikai lelles!

    IZRĀDE "MAZAIS PRINCIS"

  2018. gada 8. decembrī

  6.c. klases skolēni noskatījās skaisto un gudro stāstu, kas atzīts par 20. gadsimta labāko franču literatūras sasniegumu.

  Izglītojamiem bija iespēja apmeklēt Latvijas leļļu teātra muzeju, iepazīties ar Latvijā populāro teātra kultūru un izbaudīt smilšu animācijas tehnikas priekšnesumu divu aktieru izpildījumā.

    MULTIMEDIĀLĀ DEJU LIELIZRĀDE "ABAS MALAS"

  2018. gada 18. novembrī

  2018. gada 18. novembrī 6.-8. un 12. klašu skolēni apmeklēja multimediālu deju lielizrādi "Abas malas". Skolēniem bija iespēja aktualizēt savas zināšanas par Latvijas vēsturi, atšifrējot dejā izdejoto vēstures posmu.

  "Mēs izdzīvojām visu Latvijas piedzīvoto. Laika upē, kas plūst starp, pār un ap mums - esam saņēmuši atbildi, ka mēs esam viss, kas ar mūsu mīļo Latviju pirms mums ir noticis".

    LATVIJAS OKUPĀCIJAS MUZEJA RADOŠĀ DARBNĪCA "LATVIJAS 20. GS. VĒSTURE KUSTĪBĀ - IECIETĪBA UN EMPĀTIJA"

  2018. gada oktobris-novembris

  Latvijas Okupācijas muzejs organizēja radošo darbnīcu, kurā piedalījās visas 9.-12. klases. Nodarbība katrai klasei ilga 100 minūtes.

  Šajā nodarbībā skolēni skatījās 1941. gadā deportēto cilvēku videoliecības un tika aicināti neierastā un pašu konstruētā radošā izpausmē iepazīt šīs situācijas.

  Radošajā darbnīcā tika izmantoti idejisko struktūru un kompozīcijas instrumenti, kurus horeogrāfes Sintijas Siliņas vadībā skolēni grupās realizēja uz skatuves. Skolēni pēc nodarbības atzina, ka ir papildinājuši savas zināšanas vēsturē un īpaši uzteica iesaistīšanos interesantā, radošā grupu darbā.

    MUZEJU APMEKLĒJUMI

  2018. gada oktobrī

  Latvijas Nacionālajā Vēstures muzejā, Mencendorfa namā un Rīgas Kino muzejā izglītojamie guva lielisku iespēju apmeklēt pedagoģiskās programmas, kuru laikā izzināja Latvijas vēsturi, kultūru un tradīcijas. Skolēni atzina, ka ir ieguvuši jaunas zināšanas, emocijas un vielu pārdomām.

  1.-8. klašu skolēniem bija lieliska iespēja apmeklēt tādas LVKM programmas kā "Latviešu gadskārtas", "Senā skola", "Mana Latvija", "Ceļojums laikā ar Čipu un Čapu", "Mode Latvijā un Eiropā 17.-20. gadsimtā", "Viena diena rīdzinieku namā". Savukārt, 9.-12. klašu izglītojamie apmeklēja LKA Rīgas Kino muzeja rīkotās nodarbības "Rainis un Aspazija kino", "Cilvēks, vara, brīvība un kino".

    "KINO VISIEM UN VISUR LATVIJĀ"

  2018./2019. m.g.

  Saskaņā ar mācību un audzināšanas stundu programmu un tematisko plānu, mācību un klases stundas 1.-12. klašu izglītojamajiem tika izmantotas Latvijas Kinematogrāfistu biedrības šādām filmām:

  • "Bize un Neguļa";
  • "Es esmu šeit";
  • "Purva bridējs";
  • "Dziesmu vara";
  • "Savējie sapratīs. 1. daļa. Sešdesmitie. Sākums.";
  • "Savējie sapratīs. 2. daļa. Septiņdesmitie. Spožums un posts.";
  • "Zigfrīds Anna Meirovics";
  • "Ievainotais jātnieks".
  animācijas filmām:
  • "Mammu, es tevi mīlu";
  • "Paradīze 89";
  • "Laikmetīgā".
    INICIATĪVAS "LATVIJAS SKOLAS SOMA" ATKLĀŠANAS KONCERTS

  2018. gada 6. septembrī

  Pateicoties tieši šai iniciatīvai arī mūsu skolēni šogad katrā semestrī papildus apmeklēs kādu izzinošu pasākumu!
  6. septembrī "Arēnā Rīga" 6000 Latvijas skolēnu priekšā notika iniciatīvas atklāšanas pasākums. Arī mūsu skolēni ir apmeklējuši interaktīvās darbnīcas un iepazinušies ar iniciatīvas saturu, iespējām un pieeju.
  Paldies par aicinājumu vērot klātienē grandiozu pasākumu un koncertu "100 Latvijas stāsti 100 minūtēs"!


Zvanu saraksts

STUNDA LAIKS
1. stundano 08:00 līdz 08:40
2. stundano 08:50 līdz 09:30
3. stundano 09:40 līdz 10:20
pusdienas ēd 1. - 3. klases
4. stundano 10:35 līdz 11:15
pusdienas ēd 4. - 6. klases
5. stundano 11:30 līdz 12:10
pusdienas ēd 7. - 8. klases
6. stundano 12:30 līdz 13:10
pusdienas ēd 9. - 12. klases
7. stundano 13:25 līdz 14:05
8. stundano 14:15 līdz 14:55
9. stundano 15:05 līdz 15:45
10. stundano 15:55 līdz 16:35

Skolas informācijas sistēma


Valsts izglītības satura centrs


Skola 2030


Programmēšanas apguves programma vispārizglītojošās skolās Latvijā


Mācību mākonis


Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs


Atgriezeniskā saite, kas ved uz rīcību


eParaksts


        Aktualitātes         Skola šodien         Mācību process         Interešu izglītība         Ārpusstundas         Par skolu    
Rīgas 88.vidusskola ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta padotības iestāde.
Visi personas dati sociālajos tīklos ir apstrādāti saskaņā ar Rīgas pilsētas pašvaldības datu aizsardzības politiku (https://www.riga.lv/lv/rigas-pilsetas-pasvaldibas-personas-datu-aizsardzibas-politika)
  >>>