E-pasts: r88vs@riga.lv     Tālrunis: +371 6781 0722   
        Aktualitātes         Skola šodien         Mācību process         Interešu izglītība         Ārpusstundas         Par skolu    


Ārpusstundas
Ārpusstundas > Latvijas skolas soma
L a t v i j a s    s k o l a s   s o m a

Latvijas valsts simtgades iniciatīva "Latvijas skolas soma" ir veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskumu, valstiskās piederības apziņu.

PROGRAMMAS MĒRĶIS:

Programmas mērķis ir nodrošināt Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem papildizglītības iegūšanas ietvaros iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības.

Detalizēta informācija par iniciatīvu pieejama portālā >>>

AKTIVITĀTES:

Plāns


  LATVIJAS ETNOGRĀFISKAIS BRĪVDABAS MUZEJS

2019. gada maijs

22.05 1. - 8.kl. un 10.-11. klašu izglītojamajiem tika piedāvātas muzejpedagoģiskās nodarbības un orientēšanās spēles Brīvdabas muzejā.

Skolēni iepazina Latvijas tradicionālo arhitektūru lauku sētās dažādos Latvijas novados, telpu iekārtojumu, darbarīkus un amatus.

Muzejpedagoģiskajās nodarbībās dalībnieki guva priekšstatu par dzīvi Kurzemes zvejnieku sētās pirms vairāk nekā simts gadiem - mūsdienu bērniem tik tālā pagātnē. Uzzināja gan par to, kā senāk cepa svētku maizi, kūla sviestu, gan to, kā bērni vasarās lopus ganīja un ko mācījās pagastskolā.

Citas grupas apmeklēja turīgu Kurzemes zemnieka sētu. Viņi iepazinās ar senajiem latviešu rakstiem, ko lietoja ēku, darbarīku, mājas iedzīves priekšmetu un audumu rotāšanai, tika atklāta rakstu saistība ar seno latviešu ticību. Skolēni arī guva priekšstatu par mājas dzīvi šai saimniecībā.

  MELNGALVJU NAMS

2019. gada maijs

21.05. Rīgas 88.vidusskolas 7.klašu skolēni (129) apmeklēja Melngalvju namu.

Nama un ekspozīcijas apskate bija saistoša un interesanta .Apmeklējuma laikā skolēniem bija iespēja iejusties tirgotāju lomā un doties pastaigā pa nama senāko daļu - viduslaiku pagrabiem. Ceļojums turpinājās Melngalvju nama vēsturiskajos kabinetos, kur četrus gadus atradās Latvijas Valsts prezidenta darba telpas, bet šobrīd apskatāmas vitrīnas ar grezniem un mākslinieciski augstvērtīgiem sudraba izstrādājumiem.

Noslēgumā skolēniem bija iespēja viesoties Melngalvju nama greznajā Svinību zālē un iemūžināt apmeklējumu unikālā klases kopbildē, ko lieliski papildinās Rīgas vēsturē nozīmīgu valdnieku portreti.

Izglītojamie guva lielisku ieskatu Rīgas un Melngalvju nama vēsturē no 13.-21. gadsimtam.

  LATVIJAS VALSTS MĀKSLAS MUZEJS UN RĪGAS BIRŽA

2019. gada maijs

3.-10. klašu skolēni (504 izglītojamie) maijā apmeklēja LVMM un LVMM Rīgas Biržu. Izglītojamajiem bija iespēja iepazīt Latvijas mākslu daudzveidīgās ekskursijās.

LVMM izglītojamajiem piedāvāja aktivitātes:

 • Latvijas Nacionālā mākslas muzeja 3. stāva detektīvkarte;
 • Ekskursija un radošā nodarbība skolēniem;
 • Latvijas māksla. 19.-20. gadsimts;
 • Ēkas vēsture un rekonstrukcija

Rīga Biržā izglītojamie bija šādās ekskursijās:

 • Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA pārskata ekskursija;
 • Ekskursija Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA pastāvīgajā ekspozīcijā;
 • Ekskursijas aktuālajās izstādēs;
 • Rīgas Biržas arhitektūra un restaurācija;

Izglītojamie izbaudīja piedāvājumi un aktīvi dalījās vietnē facebook ar foto.

  RĪGAS MOTORMUZEJS

2019. gada maijs

239 izglītojamie no 1.-10.kl., kuri vairāk interesējas par tehniku, apmeklēja Rīgas Motormuzeju , caur stāstiem par autobūvi, iepazīstot Latvijas vēsturi, kultūru, aktuālākos notikumus.

Daudzi auto dalās savos vēsturiskajos piedzīvojumos, aicinot izstādes apmeklētājus atgriezties pagātnē un piedzīvot auto būvi un pārbūvi, citus notikumus no riteņa izgudrošanas līdz automobilim

  RĪGAS ZOO

2019. gada maijs

Ziedoņa laikā 1.-11.kl. skolēni (kopā 274) apmeklēja Rīgas Zoo nodarbību "Dzīvnieki Latvijas dabā un kultūrā".

Ekskursijas maršruts un saruna vijas caur Latvijas pilsētu ģerboņos atveidoto dzīvnieku prizmu, iesaistot skolēnus pētnieciskās aktivitātēs un darbībās.

Visi vecumu skolēniem šīs ekskursijas šķita aizraujošas un ļoti noderīgas. Izglītojamie un pedagogi atzina, ka esot uzzinājuši daudz jauna!

  TEĀTRU LAIKS - APRĪLIS!

2019. aprīlis - maijs

04.05.19 un 05.05.19 devīto un divpadsmito klašu skolēni (kopā 151) devās uz M.Č. Rīgas Krievu teātri baudīt izrādes "Skrandaiņi un augstmaņi", "Ne vienmēr runcim krējuma pods"

Izrādes bija iedvesmojošas un patika. Skolēni uzskatīja tās par ļoti noderīgām pirms eksāmenu laika, kā arī priecājās par iespēju vakarpusē baudīt teātra gaisotni , kultūru, aktierspēli, būt kopā ar savu klasi, pedagogu

No 15.-18.aprīlim 6.-8 klašu skolēniem (kopā 164) bija iespēja izbaudīt meistarklases "Lieldienu tradīcijas", kurā iepazina Lieldienu mājas rotāšanas veidus, simbolus un to pagatavošanu no dabas materiāliem. Daudzi skolēni izvēlējām no klūgām dažādās tehnikās izgatavot raibas lieldienu olas, kā arī izveidot Lieldienu vainagu.

Izglītojamie šajās nodarbībās uzzināja daudz jauna, iepazina kultūras tradīcijas, tradicionālos telpu dekorēšanas veidus svētkos, kā arī iepazina dažādas tehnikas paši.

Priecēja skolēnu rūpība, fantāzija, nopietnā attieksme pret darbu.

  DIENAS LATVIJAS NACIONĀLĀ MĀKSLAS MUZEJĀ

2018. gada 20. un 21. decembrī

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ir lielākais mākslas muzejs Latvijā, kurā glabājas vairāk nekā 52000 Latvijas, Baltijas un Krievijas gleznotāju un tēlnieku mākslas darbu. Muzeju apmeklē aptuveni 100 000 apmeklētāju gadā.
2018. gadā muzejs saņēma Izcilības balvu kultūrā par Baltijas simbolisma izstādes panākumiem Parīzes Orsē muzejā.

Mākslas muzeju apmeklēja 6.c., 10.b. un 11.b. klases: "Man izdevās apmeklēt šo muzeju ar savu klasi. Es domāju, ka tā ir viena no skaistākajām vietām Rīgā, un es esmu lepna, ka šis muzejs atrodas manā valstī. Ir grūti vārdos aprakstīt visu šā muzeja skaistumu. Pat bildes nedod saredzēt visu skaistumu. Es uzskatu, ka šis muzejs ir jāapmeklē katram, lai izjustu visu emociju klāstu!"

  "ZIEMASSVĒTKU RADOŠĀS DARBNĪCAS"

2018. gada 20. un 21. decembrī

Skolā notika nodarbības-meistarklases, kurās 5.-7. klašu skolēniem konditores un pedagoģes Jeļenas Ļebedevas vadībā bija iespēja uzzināt par Ziemassvētku svētku galdā liekamajiem ēdieniem un piparkūku cepšanas tradīciju.
Izglītojamie paši izmēģināja arī piparkūku dekorēšanu. Skolēniem ļoti patika un darbiņi izdevās krāšņi!

  IZRĀDE "SNIEGA KARALIENE"

2018. gada 18. decembrī

1.-4. klašu izglītojamie apmeklēja izrādi "Sniega karaliene" Latvijas leļļu teātrī. Izglītojamie iepazinās ar teātra kultūru, vēsturisko ēku un leļļu teātra muzeju.
Visa radošā grupa: režisors, leļļu un dekorāciju māksliniece, mūzikas autors un aktieri - ir panākuši, ka izrādē dominē labestība un mīlestība.
Izrādē ir akcentēta allaž aktuālā doma, ka mīlestība un sirds siltums atkausē pat ledus kristālā sasaldētu sirdi un atgūst tos, kuri nokļuvuši ļaunuma atkarībā.

Izrādes māksliniece Anita Znutiņa-Šēve ir izveidojusi interesantu skatuves noformējumu, izmantojot "melnā kabineta" efektu.
Tas palīdz skatītājiem izrādes laikā izstaigāt līdzi paša Andersena bagātās fantāzijas lidojumam.
Interesanti, ka iestudējumā darbojas tikai lelles!

  IZRĀDE "MAZAIS PRINCIS"

2018. gada 8. decembrī

6.c. klases skolēni noskatījās skaisto un gudro stāstu, kas atzīts par 20. gadsimta labāko franču literatūras sasniegumu.

Izglītojamiem bija iespēja apmeklēt Latvijas leļļu teātra muzeju, iepazīties ar Latvijā populāro teātra kultūru un izbaudīt smilšu animācijas tehnikas priekšnesumu divu aktieru izpildījumā.

  MULTIMEDIĀLĀ DEJU LIELIZRĀDE "ABAS MALAS"

2018. gada 18. novembrī

2018. gada 18. novembrī 6.-8. un 12. klašu skolēni apmeklēja multimediālu deju lielizrādi "Abas malas". Skolēniem bija iespēja aktualizēt savas zināšanas par Latvijas vēsturi, atšifrējot dejā izdejoto vēstures posmu.

"Mēs izdzīvojām visu Latvijas piedzīvoto. Laika upē, kas plūst starp, pār un ap mums - esam saņēmuši atbildi, ka mēs esam viss, kas ar mūsu mīļo Latviju pirms mums ir noticis".

  LATVIJAS OKUPĀCIJAS MUZEJA RADOŠĀ DARBNĪCA "LATVIJAS 20. GS. VĒSTURE KUSTĪBĀ - IECIETĪBA UN EMPĀTIJA"

2018. gada oktobris-novembris

Latvijas Okupācijas muzejs organizēja radošo darbnīcu, kurā piedalījās visas 9.-12. klases. Nodarbība katrai klasei ilga 100 minūtes.

Šajā nodarbībā skolēni skatījās 1941. gadā deportēto cilvēku videoliecības un tika aicināti neierastā un pašu konstruētā radošā izpausmē iepazīt šīs situācijas.

Radošajā darbnīcā tika izmantoti idejisko struktūru un kompozīcijas instrumenti, kurus horeogrāfes Sintijas Siliņas vadībā skolēni grupās realizēja uz skatuves. Skolēni pēc nodarbības atzina, ka ir papildinājuši savas zināšanas vēsturē un īpaši uzteica iesaistīšanos interesantā, radošā grupu darbā.

  MUZEJU APMEKLĒJUMI

2018. gada oktobrī

Latvijas Nacionālajā Vēstures muzejā, Mencendorfa namā un Rīgas Kino muzejā izglītojamie guva lielisku iespēju apmeklēt pedagoģiskās programmas, kuru laikā izzināja Latvijas vēsturi, kultūru un tradīcijas. Skolēni atzina, ka ir ieguvuši jaunas zināšanas, emocijas un vielu pārdomām.

1.-8. klašu skolēniem bija lieliska iespēja apmeklēt tādas LVKM programmas kā "Latviešu gadskārtas", "Senā skola", "Mana Latvija", "Ceļojums laikā ar Čipu un Čapu", "Mode Latvijā un Eiropā 17.-20. gadsimtā", "Viena diena rīdzinieku namā". Savukārt, 9.-12. klašu izglītojamie apmeklēja LKA Rīgas Kino muzeja rīkotās nodarbības "Rainis un Aspazija kino", "Cilvēks, vara, brīvība un kino".

  "KINO VISIEM UN VISUR LATVIJĀ"

2018./2019. m.g.

Saskaņā ar mācību un audzināšanas stundu programmu un tematisko plānu, mācību un klases stundas 1.-12. klašu izglītojamajiem tika izmantotas Latvijas Kinematogrāfistu biedrības šādām filmām:

 • "Bize un Neguļa";
 • "Es esmu šeit";
 • "Purva bridējs";
 • "Dziesmu vara";
 • "Savējie sapratīs. 1. daļa. Sešdesmitie. Sākums.";
 • "Savējie sapratīs. 2. daļa. Septiņdesmitie. Spožums un posts.";
 • "Zigfrīds Anna Meirovics";
 • "Ievainotais jātnieks".
animācijas filmām:
 • "Mammu, es tevi mīlu";
 • "Paradīze 89";
 • "Laikmetīgā".
  INICIATĪVAS "LATVIJAS SKOLAS SOMA" ATKLĀŠANAS KONCERTS

2018. gada 6. septembrī

Pateicoties tieši šai iniciatīvai arī mūsu skolēni šogad katrā semestrī papildus apmeklēs kādu izzinošu pasākumu!
6. septembrī "Arēnā Rīga" 6000 Latvijas skolēnu priekšā notika iniciatīvas atklāšanas pasākums. Arī mūsu skolēni ir apmeklējuši interaktīvās darbnīcas un iepazinušies ar iniciatīvas saturu, iespējām un pieeju.
Paldies par aicinājumu vērot klātienē grandiozu pasākumu un koncertu "100 Latvijas stāsti 100 minūtēs"!


























Zvanu saraksts

STUNDA LAIKS
1. stundano 08:00 līdz 08:40
2. stundano 08:50 līdz 09:30
pusdienas ēd 1. - 2. klases
3. stundano 09:45 līdz 10:25
pusdienas ēd 3. - 4. klases
4. stundano 10:40 līdz 11:20
pusdienas ēd 5. - 6. klases
5. stundano 11:35 līdz 12:15
pusdienas ēd 7. - 8. klases
6. stundano 12:30 līdz 13:10
pusdienas ēd 9. - 12. klases
7. stundano 13:25 līdz 14:05
8. stundano 14:15 līdz 14:55
9. stundano 15:05 līdz 15:45
10. stundano 15:55 līdz 16:35

Skolas informācijas sistēma


Valsts izglītības satura centrs


Skola 2030


Programmēšanas apguves programma vispārizglītojošās skolās Latvijā


Mācību mākonis


Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs


Atgriezeniskā saite, kas ved uz rīcību


        Aktualitātes         Skola šodien         Mācību process         Interešu izglītība         Ārpusstundas         Par skolu    
Rīgas 88.vidusskola ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta padotības iestāde.
Visi personas dati sociālajos tīklos ir apstrādāti saskaņā ar Rīgas pilsētas pašvaldības datu aizsardzības politiku (https://www.riga.lv/lv/rigas-pilsetas-pasvaldibas-personas-datu-aizsardzibas-politika)
  >>>