E-pasts: r88vs@riga.lv     Tālrunis: +371 6781 0722   
        Aktualitātes         Skola šodien         Mācību process         Interešu izglītība         Ārpusstundas         Par skolu    


Ārpusstundas
Ārpusstundas > Latvijas skolas soma
L a t v i j a s    s k o l a s   s o m a

Latvijas valsts simtgades iniciatīva "Latvijas skolas soma" ir veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskumu, valstiskās piederības apziņu.

PROGRAMMAS MĒRĶIS:

Programmas mērķis ir nodrošināt Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem papildizglītības iegūšanas ietvaros iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības.

Detalizēta informācija par iniciatīvu pieejama portālā >>>

AKTIVITĀTES:

Plāns


  INICIATĪVAS "LATVIJAS SKOLAS SOMA" ATKLĀŠANAS KONCERTS

2018. gada 6. septembrī

Pateicoties tieši šai iniciatīvai arī mūsu skolēni šogad katrā semestrī papildus apmeklēs kādu izzinošu pasākumu!
6. septembrī "Arēnā Rīga" 6000 Latvijas skolēnu priekšā notika iniciatīvas atklāšanas pasākums. Arī mūsu skolēni ir apmeklējuši interaktīvās darbnīcas un iepazinušies ar iniciatīvas saturu, iespējām un pieeju.
Paldies par aicinājumu vērot klātienē grandiozu pasākumu un koncertu "100 Latvijas stāsti 100 minūtēs"!

  "KINO VISIEM UN VISUR LATVIJĀ"

2018./2019. m.g.

Saskaņā ar mācību un audzināšanas stundu programmu un tematisko plānu, mācību un klases stundas 1.-12. klašu izglītojamajiem tika izmantotas Latvijas Kinematogrāfistu biedrības šādām filmām:

 • "Bize un Neguļa";
 • "Es esmu šeit";
 • "Purva bridējs";
 • "Dziesmu vara";
 • "Savējie sapratīs. 1. daļa. Sešdesmitie. Sākums.";
 • "Savējie sapratīs. 2. daļa. Septiņdesmitie. Spožums un posts.";
 • "Zigfrīds Anna Meirovics";
 • "Ievainotais jātnieks".
animācijas filmām:
 • "Mammu, es tevi mīlu";
 • "Paradīze 89";
 • "Laikmetīgā".
  MUZEJU APMEKLĒJUMI

2018. gada oktobrī

Latvijas Nacionālajā Vēstures muzejā, Mencendorfa namā un Rīgas Kino muzejā izglītojamie guva lielisku iespēju apmeklēt pedagoģiskās programmas, kuru laikā izzināja Latvijas vēsturi, kultūru un tradīcijas. Skolēni atzina, ka ir ieguvuši jaunas zināšanas, emocijas un vielu pārdomām.

1.-8. klašu skolēniem bija lieliska iespēja apmeklēt tādas LVKM programmas kā "Latviešu gadskārtas", "Senā skola", "Mana Latvija", "Ceļojums laikā ar Čipu un Čapu", "Mode Latvijā un Eiropā 17.-20. gadsimtā", "Viena diena rīdzinieku namā". Savukārt, 9.-12. klašu izglītojamie apmeklēja LKA Rīgas Kino muzeja rīkotās nodarbības "Rainis un Aspazija kino", "Cilvēks, vara, brīvība un kino".

  LATVIJAS OKUPĀCIJAS MUZEJA RADOŠĀ DARBNĪCA "LATVIJAS 20. GS. VĒSTURE KUSTĪBĀ - IECIETĪBA UN EMPĀTIJA"

2018. gada oktobris-novembris

Latvijas Okupācijas muzejs organizēja radošo darbnīcu, kurā piedalījās visas 9.-12. klases. Nodarbība katrai klasei ilga 100 minūtes.

Šajā nodarbībā skolēni skatījās 1941. gadā deportēto cilvēku videoliecības un tika aicināti neierastā un pašu konstruētā radošā izpausmē iepazīt šīs situācijas.

Radošajā darbnīcā tika izmantoti idejisko struktūru un kompozīcijas instrumenti, kurus horeogrāfes Sintijas Siliņas vadībā skolēni grupās realizēja uz skatuves. Skolēni pēc nodarbības atzina, ka ir papildinājuši savas zināšanas vēsturē un īpaši uzteica iesaistīšanos interesantā, radošā grupu darbā.

  MULTIMEDIĀLĀ DEJU LIELIZRĀDE "ABAS MALAS"

2018. gada 18. novembrī

2018. gada 18. novembrī 6.-8. un 12. klašu skolēni apmeklēja multimediālu deju lielizrādi "Abas malas". Skolēniem bija iespēja aktualizēt savas zināšanas par Latvijas vēsturi, atšifrējot dejā izdejoto vēstures posmu.

"Mēs izdzīvojām visu Latvijas piedzīvoto. Laika upē, kas plūst starp, pār un ap mums - esam saņēmuši atbildi, ka mēs esam viss, kas ar mūsu mīļo Latviju pirms mums ir noticis".

  IZRĀDE "MAZAIS PRINCIS"

2018. gada 8. decembrī

6.c. klases skolēni noskatījās skaisto un gudro stāstu, kas atzīts par 20. gadsimta labāko franču literatūras sasniegumu.

Izglītojamiem bija iespēja apmeklēt Latvijas leļļu teātra muzeju, iepazīties ar Latvijā populāro teātra kultūru un izbaudīt smilšu animācijas tehnikas priekšnesumu divu aktieru izpildījumā.

  IZRĀDE "SNIEGA KARALIENE"

2018. gada 18. decembrī

1.-4. klašu izglītojamie apmeklēja izrādi "Sniega karaliene" Latvijas leļļu teātrī. Izglītojamie iepazinās ar teātra kultūru, vēsturisko ēku un leļļu teātra muzeju.
Visa radošā grupa: režisors, leļļu un dekorāciju māksliniece, mūzikas autors un aktieri - ir panākuši, ka izrādē dominē labestība un mīlestība.
Izrādē ir akcentēta allaž aktuālā doma, ka mīlestība un sirds siltums atkausē pat ledus kristālā sasaldētu sirdi un atgūst tos, kuri nokļuvuši ļaunuma atkarībā.

Izrādes māksliniece Anita Znutiņa-Šēve ir izveidojusi interesantu skatuves noformējumu, izmantojot "melnā kabineta" efektu.
Tas palīdz skatītājiem izrādes laikā izstaigāt līdzi paša Andersena bagātās fantāzijas lidojumam.
Interesanti, ka iestudējumā darbojas tikai lelles!

  "ZIEMASSVĒTKU RADOŠĀS DARBNĪCAS"

2018. gada 20. un 21. decembrī

Skolā notika nodarbības-meistarklases, kurās 5.-7. klašu skolēniem konditores un pedagoģes Jeļenas Ļebedevas vadībā bija iespēja uzzināt par Ziemassvētku svētku galdā liekamajiem ēdieniem un piparkūku cepšanas tradīciju.
Izglītojamie paši izmēģināja arī piparkūku dekorēšanu. Skolēniem ļoti patika un darbiņi izdevās krāšņi!

  DIENAS LATVIJAS NACIONĀLĀ MĀKSLAS MUZEJĀ

2018. gada 20. un 21. decembrī

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ir lielākais mākslas muzejs Latvijā, kurā glabājas vairāk nekā 52000 Latvijas, Baltijas un Krievijas gleznotāju un tēlnieku mākslas darbu. Muzeju apmeklē aptuveni 100 000 apmeklētāju gadā.
2018. gadā muzejs saņēma Izcilības balvu kultūrā par Baltijas simbolisma izstādes panākumiem Parīzes Orsē muzejā.

Mākslas muzeju apmeklēja 6.c., 10.b. un 11.b. klases: "Man izdevās apmeklēt šo muzeju ar savu klasi. Es domāju, ka tā ir viena no skaistākajām vietām Rīgā, un es esmu lepna, ka šis muzejs atrodas manā valstī. Ir grūti vārdos aprakstīt visu šā muzeja skaistumu. Pat bildes nedod saredzēt visu skaistumu. Es uzskatu, ka šis muzejs ir jāapmeklē katram, lai izjustu visu emociju klāstu!"


Zvanu saraksts

STUNDA LAIKS
1. stundano 8:00 līdz 8:40
2. stundano 8:45 līdz 9:25
3. stundano 9:35 līdz 10:15
pusdienas 1.-3. kl.
4. stundano 10:35 līdz 11:15
pusdienas 4.-5. kl.
5. stundano 11:35 līdz 12:15
pusdienas 6.-7. kl.
6. stundano 12:35 līdz 13:15
pusdienas 8.-11. kl.
7. stundano 13:35 līdz 14:15
8. stundano 14:25 līdz 15:05
9. stundano 15:15 līdz 15:55
10. stundano 16:00 līdz 16:40

Skolas informācijas sistēma


Valsts izglītības satura centrs


Mācību mākonis


Programmēšanas apguves programma vispārizglītojošās skolās Latvijā


Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs


Izglītība Rīgā.Rīgas Domes Izglītības, Kultūras un sporta departaments


Atgriezeniskā saite, kas ved uz rīcību


        Aktualitātes         Skola šodien         Mācību process         Interešu izglītība         Ārpusstundas         Par skolu